#Наурызмейрамы
#Наурызкүйі
Қазақстан агротехникалық колледжі республикалық домбырашылар челленджін қолдады Наурыз мейрамына арналған «КҮЙ КҮМБІРІ».
Қазақстан агротехникалық колледжі Наурыз мейрамына арналған «КҮЙ КҮМБІРІ» республикалық домбырашылар челленджін қолдады. «Қасиетті Наурыз – амандық, бірлік, мейірімділік пен өзара сыйластық мерекесі» домбыра-ежелгі дәуірден бері аңыздар қалыптасқан ең сүйікті, ең көп таралған, қасиетті қазақ музыкалық аспабы. Сулиман Рахымжанов «фермерлік шаруашылық» мамандығы бойынша 3 курс білім алушысы Құрманғазының «Балбырауын» және «Адай»күйлерін орындайды. Құрманғазы қазақ халқының қонақжайлылығы үшін алғыс ретінде «Балбырауын» күйін құрды. «Адай» күйі қазақ Адай руының тапқырлығы мен героігіне арналды.

Казахстанский агротехнический колледж поддержали Республиканский челлендж домбристов «КҮЙ КҮМБІРІ», посвященный празднованию Наурыз Мейрамы. «Священный Наурыз – это праздник благополучия, единства, милосердия и взаимоуважения» Домбра – самый любимый, самый распространенный, священный казахский музыкальный инструмент, о котором с древности слагаются легенды. Сулиман Рахимжанов обучающийся 3 курса по специальности «Фермерское хозяйство» исполняет кюй Құрманғазы «Балбырауын» и «Адай». Курмангазы создал кюй «Балбырауын» в благодарность за гостеприимство казахского народа. Кюй «Адай» посвятил находчивости и героизму казахского рода Адай.