«Сыбайлас жемқорлықсыз қала»ойыны. Игра «Город без коррупции».

«Сыбайлас жемқорлықсыз қала»ойыны.

2022 жылдың 27 қазанында аудандық кітапхана мамандары Сабира Магамбетова мен Динара Ергарина Қазақстандық агротехникалық колледж студенттері үшін «Сыбайлас жемқорлықсыз қала»танымдық ойынын өткізді. Сыбайлас жемқорлық-әлемнің көптеген елдері үшін күрделі мәселе. Сыбайлас жемқорлық жастарға үлкен әсер етеді.
Бұл әлеуметтік аурудың ғажайып лекарства жоқ, бірақ әртүрлі елдердің тәжірибесі сыбайлас жемқорлықтың қоғамға және бизнеске зиянды әсерін азайту өте нақты екенін көрсетеді, тек өзіңізден бастауға тырысу керек. Бұл туралы еліміздің президенті Қасым — Жомарт Кемелұлы Тоқаев бірнеше рет айтады.
.
Бүгін балаларға «Сыбайлас жемқорлықсыз қала» ойынын ойнау ұсынылды. Ойын ережелері қарапайым болды. Жаңа қала салу, оны атау, ұран ойлап табу, содан кейін ең осал әлеуметтік нысандарды атап өту және мәселені шешу жолдарын ұсыну қажет болды. Ойын қызықты және танымдық өтті.

Игра «Город без коррупции».

27 октября 2022 года специалисты районной библиотеки Сабира Магамбетова и Динара Ергарина для студентов Казахстанского агротехнического колледжа провели познавательную игру «Город без коррупции». Коррупция – это серьезная проблема для многих стран мира. Коррупция оказывает большое воздействие на молодежь.
От этого социального недуга нет чудодейственного лекарства, однако опыт разных стран показывает, что уменьшить вредное воздействие коррупции на общество и бизнес вполне реально, нужно лишь постараться начать с себя. Об этом неоднократно говорит и наш президент страны Касым-Жомарт Кемелевич Токаев
.
И сегодня ребятам предложили сыграть в игру «Город без коррупции». Правила игры были просты. Необходимо было построить новый город, назвать его, придумать девиз, после чего отметить наиболее уязвимые социальные объекты и представить пути решения проблемы. Игра прошла интересной и познавательной.