«Зорлық-зомбылықсыз отбасы» — «Семья без насилия»

«Балалар мен жасөспірімдерге қатысты зорлық — зомбылық ата-аналар, қамқоршылар немесе тәрбиешілер рұқсат еткен кез келген жаман қарым-қатынасты қамтиды», — бұл анықтама х.Кемпке тиесілі. Бізде бар ең құнды нәрсе — балаларымыз! Отбасындағы зорлық-зомбылық, қатыгездік мәселесі бүгінгі таңда әлеуметтік жетімдіктің, қараусыздықтың, панасыздықтың өсуіне әсер ететін әлеуметтік факторлардың ішіндегі ең алаңдатарлық мәселелердің бірі болып табылады.

Қарабалық ауданы ПБ зорлық-зомбылықтан қорғау жөніндегі инспекторы аға лейтенант Есқалиева Саясат Айтпайқызы Қазақстандық агротехникалық колледж студенттерін отбасындағы зорлық-зомбылықтың негізгі ұғымдарымен, белгілерімен, түрлерімен және т. б. таныстырды.

«Насилие над детьми и подростками включает в себя любую форму плохого обращения с ними, допускаемую родителями, опекунами или воспитателями», — такое определение принадлежит H. Kempe. Самое ценное, что есть у нас, — это наши дети! Проблема насилия в семье, жестокого обращения на сегодняшний день является одной из самых тревожных среди социальных факторов, оказывающих влияние на рост социального сиротства, безнадзорности, беспризорности.

Инспектор по защите от насилия ОП Карабалыкского района старший лейтенант Ескалиева Саясат Айтпаевна ознакомила студентов Казахстанского агротехнического колледжа с основными понятиями, признаками, видами насилия в семье и т.д.