Конкурс пословиц и поговорок на тему «Мақал – сөздің түрегі»

#неделяцмк
#каткlife
2023 жылы 16 наурызда Қазақстан агротехникалық колледжінде Жалпы білім беретін пәндер апталығының аясында қазақ тілі мен әдебиет пәнінің оқытушылары Агдавлетова А.Ш., Шандалинова А.К. «Мақал – сөздің мәйегі» атты тақырыпта мақал-мәтел жарысын 1 курс студенттер арасында өткізді.
Мақал мен мәтелдер ауыз әдебиетінің ең байырғы, ең көне түрі. Ол ғасырлар бойы халықтың ұкыпты сақтап келген еңбек тәжірбиесінің жиыны, ой пікірінің түйіні, аңсаған асыл арманының арнасы, өмір тіршілігінің айнасы, атадан балаға қалдырып келе жатқан тозбайтын, тот баспайтын өмірлік өшпес мұрасы.
Сайыс барысында студентер қазақ тілінде сөйлеу шеберлігін, сөздік қорың, тіл байлығын, тапқырлықтарын, сөйлеу мәнерін көрсетті.

16 марта 2023 года в Казахстанском агротехническом колледже в рамках Недели общеобразовательных дисциплин преподаватели казахского языка и литературы Агдавлетова А. Ш., Шандалинова А. К. провели конкурс пословиц и поговорок на тему «Мақал – сөздің түрегі» среди студентов 1 курса.
Пословицы и поговорки-самая древняя и древняя форма устной литературы. Это совокупность трудового опыта народа на протяжении веков, узел мысли, канал заветных благородных мечтаний, зеркало жизни, несокрушимое, не ржавое жизненное наследие, которое он оставляет от отца к сыну.
В ходе конкурса студентер продемонстрировал мастерство говорения на казахском языке, словарный запас, языковые навыки, смекалку, манеру речи.