В общежитии КГКП «Казахстанский агротехнический колледж» прошло мероприятие под названием «День доброго слова и сердца»

Бұл сөзде қаншалықты көп. Мейірімділік-бұл адамның жан дүниесінің күйі, оны көру мүмкін емес, бірақ оны сезінуге болады.
Кейде мейірімділік қарапайым нәрселердің артында жасырылады: жылы сөз, мейірімді көзқарас. Бірақ бұл кішкентай нәрсе жанға жағымды болады. Айналаңызда ауа жақсылыққа қаныққан кезде, еріксіз Қазіргі адамның өмір ритағында, тоқтауға уақыт болмаған кезде, әр адам кідіріп, әлемге өзінің мейірімділігінің бір бөлігін беруі керек күн бар.
Әр адам үшін «ЖАҚСЫЛЫҚ» сөзінің түсінігі әр түрлі. Бұл сөзді естігеннен кейін біреуі іс-әрекеттер туралы, екіншісі көмек туралы, үшіншісі басқа нәрсе туралы ойлайды. Қазіргі әлемде бұл сөз негативтен қатты басылғандықтан, көптеген балалар сұраққа қалай дұрыс жауап беру керектігін білмейді: жақсылық дегеніміз не?
2024 жылғы 07 ақпанда «Қазақстан агротехникалық колледжі» КМҚК жатақханасында «жылы сөз және жүрек күні»атты іс-шара өтті. Балалар жақсылық туралы өлең оқыды, «Пайдалы комплименттер», «Жақсы сөздер айт», Жас ұрпақтың жақсылықтың күші туралы не ойлайтынын есту өте қызықты. «Жүректі жасырмадың», «сынған жүрек» байқауларына белсенді қатысты, онда білім алушылар жақсылық туралы диктум жасырылған сынған жүректі жинады, мақал-мәтелдердің мағынасын түсіндірді. Іс-шараға Смирнова К 291 т, Қабанов А. 291 т, Балгужин Е. 421 т, Иванков А. 152 т, Мурылев А, 112 т, Низамаев С 112 т, Зеева Т 152 гр, Яковлева С 152 гр, Барабуля К 391 т, Доронцева Е, 391 т, Затеева Т 391 Лубинец М. 312 гр, Вауленко А. 291 т, Нұрходжаев с 221 т, Гайслер С.221 т Барлық балалар: «Сен өз өміріңде қандай игі іс жасадың?». Оқушылардың көпшілігі сауалнамаға байыпты қарады. Біз өз игі істеріміз туралы айтудың қажеті жоқ екенін білеміз. Бірақ, әйтсе де, жақсылықтың жүздері көп: біреу қарт адамға жолды кесіп өтуге көмектесті, әлсізді қорғады, суға батып бара жатқан баланы құтқарды, котенканы ағаштан алып тастады, Құстарды қыста тамақтандырды, көктемде құс үйін жасады, сенбілік ұйымдастырды, ал біреу жай ғана улады, ал біреу өтіп бара жатқан адамға жымиып, жылы сөз айтты — бұл да мейірімділік.
Балалар Игі істер жасау өте оңай екенін және мұндай мүмкіндік екенін мойындады. Мейірімділік сабақтары басқалардың мәселелеріне мұқият болуға, көмектесе алатындарды және осы көмекті қажет ететіндерді біріктіруге үйретеді. Біздің жігіттерімізді алда көптеген игі істер күтіп тұрғанына сенімдімін. Адамның мейірімділігі, мейірімділігі, басқа адамдар үшін қуанып, уайымдау қабілеті адам бақытының негізін құрайды.

Как много в этом слове. Доброта — это состояние души человека, его нельзя увидеть, но это можно ощутить.
Иногда, доброта скрывается за простыми вещами: доброе слово, ласковый взгляд. Но от этой мелочи становится приятнее на душе. Когда вокруг тебя воздух пропитан добром, то поневоле
В ритме жизни современного человека, когда нет времени на остановку, есть день, когда каждый человек должен сделать паузу и подарить частичку своей доброты миру.
Для каждого человека понятие слова ДОБРО разное. Услышав это слово, один подумает о поступках, другой о помощи, третий еще о чем-либо.
В современном мире так сильно это слово подавлено негативом, что многие ребята не знают, как правильно ответить на вопрос: А что же такое добро? Очень интересно услышать, что же думает подрастающее поколение о силе добра.
07 февраля 2024 года в общежитии КГКП «Казахстанский агротехнический колледж» прошло мероприятие под названием «День доброго слова и сердца». Ребята читали стихотворения о добре, активно участвовали в конкурсах «Выгодные комплименты», «Говори хорошие слова», «Не прячь сердце», конкурс «Разбитое сердце», где обучающие собирали разбитое сердце в котором спрятано изречение о добре, объясняли смысл пословиц и поговорок. Активное участие в мероприятии принимали Смирнова К 291 гр, Кабанов А. 291 гр, Балгужин Е. 421 гр, Иванков А. 152 гр, Мурылев А, 112 гр, Низамаев С 112 гр, Зеева Т 152 гр, Яковлева С 152 гр, Барабуля К 391 гр, Доронцева Е, 391 гр, Затеева Т 391 гр, Лубинец М. 312 гр, Вауленко А. 291 гр, Нурходжаев С 221 гр, Гайслер С.
Все ребята отвечали на вопрос: «Какое доброе дело ты сделал в своей жизни?». Большинство обучающихся серьёзно отнеслись к опросу. Мы знаем, что говорить о своих добрых делах не желательно. Но всё-таки… Оказывается, у добра много лиц: кто-то помог перейти дорогу пожилому человеку, защитил слабого, спас тонущего ребёнка, снял котёнка с дерева, покормил птиц зимой, а весной сделал скворечник, устроил субботник, а кто-то просто улыбнулся прохожему, сказал доброе слово — это тоже всё доброта.
Ребята признались, что делать добрые дела очень просто, и такая возможность. Уроки доброты учат быть внимательнее к чужим проблемам, сводят вместе тех, кто может помочь, и кому нужна эта помощь. Я уверена, что много добрых дел ждёт наших ребят впереди. Человеческая доброта, милосердие, умение радоваться и переживать за других людей создают основу человеческого счастья.